Strana 1Ondrej    05 marec 2013 12:32
Dobry den.
Chcel by som Vas upozornit, ze mate vyznacenu nespravnu poziciu obce na mape. Konkretne niekde v Rakusku.
o.

Lydia Rabl    12 február 2013 07:57
Dobry den, to v Solosnici v roku 2012 zomrel len jeden clovek?

Edward    24 december 2012 19:11
Srdečne pozdravujem všetkých Sološničanou bez vynimki. Prajem veľa radosti zo skutočnosti, že Boh nás miluje i posiela Ježiša pre nas pre našu spásu. Nikto nás tak nemiluje ako Boh. Jého musíme chvaliť a iným odpustiť. Ja sa mam nádherne. Prvy raz od 17 rokou nie mam na polnočnú kazeň, sme spolu v komunite, spolu sa modlime, pracujeme i delime sa spoločným životom. Chcel by som s Vami prežiť 19 vyročie kňazstva vo februari, ale uvidím jak sa mi podarí prijsť. Držte sa. Z Panem Bohem... P. Edward Żakowicz, CR Každy deň pamätam na Vas v svoich modlitbach. :roll

Edward    30 august 2012 17:19
Aleluja. Srdečne všetkých spoluobčanov pozdravujem už z novej farnosti na Slezku Sosnowiec-Kazimierz. Sme v komunite traja, farnosť ma 5100 farníkov. Meno farnosti je Božieho Tela a Krvi Pána Ježiša. Ja som kaplanom a budem vo farnosti zodpovedný za pastoráciu detí. Budem mať na starosti modlitebnú skupinu, spevokol,farský časopís,putníkov,prvoprijímajúcich...Budem učiť v škole 11 hodín náboženstva.Teším sa na túto slúžbu Bohu a luďom. Teším sa, že som v komunite. Vždy s pocítom krásnej minulosti-aj keď niekedy ťažko preživanej- spomínam na 16 rokou 4 mesiace a 7 dni s Vami prežitých. Vždy sa modlím, aby Boh mi odpustil vykonané zlo a Vas požehnal tým čo som vykonal dobré. Všetci okolo mňa vedia o Vašej dobrote, snahe žiť podľa Božej vôle aj keď niektorí sú lahostajnejší. Verím, že sa oživia i spolu sa stretneme v nebi u Toho, ktorého teraz niekedy rôzne chapeme. Snažím sa, aby tiež vedeli o milosťach, ktoré udeluje Božské Srdce, o Sološnickom zázraku. Modlím sa za Vas, za celú komunitu Sološnicy, na čele s panom farárom Jaroslavom a Vy modlite sa za mňa. Spominam tiež pana farára Valerka Bednára v 20 výročie smrti. Chcelo by sa býť spolu s Vami pri obrázku.Budem za neho mať aj ja tu v Poľsku sv. Omšu.Nech Boh nás žehná Pravdou a Láskou. Držme sa spolu Boha tak ako každy vieme najlepšie, aby sme mohli spolu s Ním vystupiť do neba.Keby ste tu niekde vandrovali pozývam na poľsku kavičku. Aleluja Držte sa :p

Edward Zakowicz    17 jún 2012 18:28
edkozakicr@gmail.com
Aleluja. Srdečne pozdravujem svojich Sološnických spoluobčanov. Z priležitosti Božského Srdca Vám želám vernosti sološnickým sľubom. Silnú vieru a Lásku pre každeho či veriacého či nie. Spominam s nostalgiou na Vás všetkých i pamätám každy deň v modlitbe. Bolo mi fajn i mam vyborné spomienky. Všade hovorím o krasnej Sološnicy i dobrých Sološničanoch. Boh tak chcel i tomu verím aby som sa vratil do vlasti i obnovil svoj život. Bolo velmi , velmi ťažko na začiatku. Teraz je už fajn. Zaťal som ešte v Krakowe,ale od septembra budem v Sosnowci v Slezku. Je mi fajn, cítim sa vyborne i srdečne pozdravujem VŚETKÝCH, bez vynimky, bez ohľadu na minulosť akakolvek by bola. Modlím sa za Vás i verím, že nového Pana Farára prijmete s Láskou aká patrí poslovi samého Boha.Aleluja Nech Boh nás žehná :grin :eek :roll

Erika    14 jún 2012 08:59
Fotecky su vo fotoalbume 2012 - nech sa paci, mozete popozerat....

Marek    07 jún 2012 12:26
@kacenka
na fotograie z plesu sa dajako pozabudlo. V najblizsich dnoch by sa tieto fotgafie mali uverejnit vo fotogalerii.

kacenka    03 jún 2012 20:38
Dobry den, prvy krat som bola na plese obce Solosnica. Velmi sa nam pacilo. Len od januara stale cakame na fotky vo vasej fotogalerii... mohli by ste mi poradit, kde by som ich nasla? dakujem.

kultúrna komisia    01 jún 2012 17:53
V mene kultúrnej komisie sa chcem poďakovať organizátorom, sponzorom a všetkým ľuďom, ktorí pomáhali pri organizovaní a realizácii dnešného krásneho dňa detí! Dúfam, že sa deťom a rodičom páčilo... Verím, že budúci rok vybavíme lepšie počasie J
ĎAKUJEME!!!!

OZ Materina dúška    14 február 2012 10:44
2 % pre všetky deti
Ak ste sa ešte nerozhodli, komu venujete svoje 2 % , porozmýšľaje aj nad OZ MAterina dúška . Naše akivity počas troch rokov nášho pôsobenia sa podstatne rozšírili . K tvorivým dielňam a Noci s Anderesnom pomaly pribúdajú letné a jarné tábory , angličtina a ako novinku na rok 2012 pripravujeme krúžok spoločenských hier - nielen pre deti. Ak by ste chceli venovať svoje 2 % práve nám, tlačivá nájdete v jednoe, v klubovni, v Celke alebo na stránke www.materinaduska.sk ĎAKUJEME

Rodičovské združenie    10 február 2012 09:19
Blíži sa čas, v ktorom sa rozhodujete, ako použijete svoje 2 % z daní . Chceme vám poďakovať za doterajšiu priazeň, vďaka ktorej ste nám pomohli pri zveľaďovaní interiéru a exteriéru MŠ.

Vami darované 2 % z daní z predchádzajúcich rokov sme použili na zakúpenie nového nábytku do obidvoch tried, za vybavenie pohybového štúdia telovýchovným náradím a náčiním, na vybavenie školského dvora záhradnými preliezkami a prekrytím pieskovísk, na dofinancovanie minimultifukčného ihriska, na zakúpenie odrážadiel a kolobežiek, na zhotovenie krytov na radiátory, na zakúpenie stropníc do pohybového štúdia a jednej triedy, na zakúpenie dlažby do šatne jednej triedy, na zakúpenie vešiačikov na uteráčiky a skriniek do šatní v obidvoch triedach.

Veríme, že vašu priazeň nám prejavíte i v tomto roku a vami darované 2 % z daní nám pomôžu pri rekonštrukcii sociálneho zariadenia v triede žabiek. Príslušné tlačivá si môžete vyzdvihnúť v materskej škole, prípadne stiahnuť z tejto webovej stránky.

V mene detí materskej školy vám ďakujeme za prejavenú dôveru.

Foumamodory    06 február 2012 06:23
yourmailmtei@gmail.com
There are a great number of people who find themselves order generic soma online All About Cluster Headaches. buy generic soma online no prescription PAINR RELIEF TIPS.

Magda    19 december 2011 12:03
michutovamagda@gmail.com
Dobrý deň!
Stratila sa mačka. Celá biela, dlhosrstá a nad okom malinký čierny fliačik, skoro ani nieje vidieť. Stratila sa v Potokoch, ale zatúlať sa mohla aj inde. Počúva na meno Felix (aj ked je to mačka, nie kocúr), alebo len Mačička.Je mladá, má niečo cez pol roka. Prosím dobrých ľudí o akékoľvek info, ked ju niekde niekto videl, alebo našiel.Je to náš miláčik a chýba nám. Ďakujem.
Magda (Sološnica 301)
:cry

MARCELA    11 december 2011 07:36
cHCELA BY SOM PODAKOVAT ZA VčERAJšIE VIANOčNE TRHY!!!jE TO Z ROKA NA ROK KRAJšIE.už SA TEšIM Až nEBUDEME MUSIET UTEKAT S NAJMLAD.DCERKOU DOMOV NA OBED SPAT,A UžIJEME SI TO CELé.nAšEJ PANI STAROSTKE A SAMOZREJME DALšíM ORGANIZATOROM PATRí VELKé PODAKOVANIE ZA KRáSNE SPRíJEMNENIE PREDVIANOčNEHO čASU.tENTO ROK SME BOLI V rOHOžNIKU POZRIET,KVOLI ZAKLAD.šKOLE,NO TAM TO BOLO NA ZAPLAKANIE...TAKžE DAKUJEME KRASNE,VELA SíL A ELáNU DO DALšíCH AKCIí A KRáNE VIANOCE žELáME....

Lubica    10 december 2011 17:13
Chcela by som sa podakovat za zorganizovanie dnesnych vianocnych trhov v nasej obci. Kazdy si tu urcite nasiel, co ho zaujimalo a ochutnal z toho mnozstva dobrot, ktore boli v ponuke. Naozaj zase jedna velmi pekna akcia. :)
Strana 2Eva Prokopová    25 október 2011 17:11
prokopovaevina@gmail.com
Narodila som sa v Sološnici, moja mama bola Mária Dobrovodská, stareček mali hostinec na námestí oproti obecnému domu. Dedina sa mi veľmi páčila a aj páči, široká ulica, pred domom hruška. Dom zdedila najmladšia dcéra Otília Surovičová. Všetko je zmenené, vynovené. Páči sa mi kalvária, taký cintorín ani inde nepoznám. Nemám ani jednu fotografiu z tej doby.Bola by som veľmi odvážna, keby som poprosila nejaké fotografie z archívu? Prepáčte za trúfalosť.

def    01 október 2011 19:46
chcem sa podakovat rodine Niznanskej za dnesne (01.10.2011) sprijemnenie sobotneho vecera za neskutocny smrad po dedine za palenie igelitovich vriec zrejme so starymi handrami. Pani vierka dakujeme. Hlavne ze ste si peknu vatru spravili za barakom a vsetko ste to tam po mechoch hadzali. Aspon ste si nieco opiect mali. Naozaj vdaka.

petra    25 september 2011 20:02
bolo to skvelé!
ďakujeme a tešíme sa na budúci rok :p :p :p

Bartoňová    25 september 2011 10:10
Dobrý deň ! Krumpolový deň bol super a mal úroveň. Len tak ďalej.

vk28    24 september 2011 18:50
Dobrý večer,dnešný krumpolový deň bol super, až tú skupinu z Rohožníka:?... ale možno niekomu sa to páčilo... a kde boli odpadkové koše?

Paulina    19 september 2011 16:54
You're on top of the game. Thanks for sahinrg.

trdlo    08 september 2011 11:30
Dobrý deň,
neviem či sa zabudlo, alebo už dlho nevyvážali v potokoch kontajnery na separovaný odpad. A ak je to plné, prosila by som občanov, ktorí chcú vyhodiť odpad a kontajnery sú plné, aby flaše a ostatný odpad nehádzali na zem. Polovica vecí padne do potoka, alebo sa to tam vála a smetiari ro ajtak nepozberajú a myslím, že nikomu by sa nepáčilo, keby mal pred domom taký bordel, aký robia oni. :?

Sološničan    05 september 2011 13:15
Dobry den, chcel by som sa opytat či by sa tie smetne nadoby na plastove flase nedali vyvazat castejsie, je to stale plne a je toho vela aj vsade naokolo.

Maráčková    27 jún 2011 10:51
Rodina Maráčková Sološnica č. 293, by rada poďakovala Dobrovoľnému hasičskému zboru Sološnica a starostke obce p. Hirtovej za rýchlu a účinnú pomoc pri odstránení následkov prívalovej vody.

Materina dúška    08 jún 2011 14:52
POĎAKOVANIE :
Erike Hubekovej, Márii Pfeilerovej, Anne Závadskej ,Petre Pohánkovej , Hermínke Blechovej a pani Kaňkovej za super štrúdle a koláče pre účastníkov Veterán ralley, Imrovi a manželom Dinušovým ,Erike a Tonke za materiálnu a technickú pomoc , spoločnosti Holcim za darčeky pre deti a Jožkovi za velice dobré Pravé orechové .

petra    01 jún 2011 20:50
dakujeme vsetkym ludom ktori pripravovali MDD. deturence sa vysantili najprv v skolke a poobede na ihrisku. na dnesny den im ostanu krasne spomienky.

Turanec    04 máj 2011 08:53
turanec@gmail.com
Dobrý deň, prosím Vás, kto by ma navigoval, a informoval o speleoakcii v Sološnici 8. Mája. Počul som, že sa tam pre verejnosť čosi a kdesi otvára - neviem čo. Ďakujem, Igor Turanec

A.Čermáková    18 marec 2011 14:08
ČITATEĽSKÝ MARATÓÓÓN : Dńa 17.3.2011 sa v klubovni OZ Materina dúška konal prvý ročník čitateľského maratónu . Prišlo 33 návševníkov, 14 z nich sa zapojilo do čítania a odznelo 20 rozprávok . pre dei boli pripravené rozprávkové omaľovanky a pre všetkých čajík z materinej dúšky. Ďakujem všetkým za účasť a niekedy nabudúce DOČÍTANIA, PRIATELIA!

Rodina Lenhartovičov    07 marec 2011 10:47
Rodina Lenhartovičová by chcela v Lukáškovom mene poďakovať všetkým, ktorí akoukoľvek formou podporili ich rodinu.
Ďakujeme p. Petre Pohankovej, pánovi farárovi a všetkým veriacim, za duchovnú podporu, učiteľskému zboru z materskej škôlky, p. učiteľke Velickej a Lukáškovým spolužiakom za krásne darčeky.
Veľké poďakovanie patrí aj ostatným členom našej rodiny, všetkým kamarátom, známym aj neznámym ľuďom za podporu - či už finančnú alebo psychickú. ĎAKUJEME!

   01 marec 2011 17:17
Darujte 2% vašim deťom !
Váčení rodičia a priatelia MŠ v Sološnici. V tomto roku je opäť možnosť poskytnúť 2% z daní fyzických a právnických osôb za kalendárny rok 2010.Finančné prostriedky budú tak ako doteraz využité na podporu materiálneho vybavenia školy. Veríme ,že sa rozhodnete podporiť vaše detí poukázaním 2% z daní " Chceme byť modernou MŠ na Záhori". Ďakujeme v mene detí ! Tlačivá nájdete na našej web. stránke MŠ.
Strana 3Lubica    28 február 2011 11:02
Chcela by som podakovat za velmi pekne zorganizovanie karnevalu, najma pani riaditelke a paniam ucitelkam z MS, vsetkym mamickam a ostatnym, ktori sa na tejto akcii podielali. Bodaj by bolo viac takychto vydarenych akcii pre nase deticky.

petra    27 február 2011 17:25
Ďakujeme za karneval. Bolo super!

Alena    23 február 2011 11:45
Veľké poďakovanie všetkým, ktorí sa podieľali na príprave obecného plesu. Bol výborný.Všetko bolo perfektne zorganizované, na vysokej úrovni a všetci sa bavili ako jedna veľká rodina.

Anna Čermáková    17 február 2011 06:47
materinaduska@atlas.sk
Milí priatelia OZ Materina dúška ,
deadline na poukázanie vašich 2 % z daní neziskovej organizácii sa pomaly blíži. Nepremeškajte preto príležitosť podporiť zaujímavé projekty v oblasti voľno  časových aktivít nielen pre deti všetkých vekových kategórii .OZ Materina dúška a jej činnosť už neodmysliteľne patria do života Sološnice a jej okolia .O tom, že takáto organizácie má zmysel , hovorí aj neustály záujem o jej aktivity, medzi ktoré paria tvorivé dielne, Noc s Andersenom, denné tábory , Papučková noc či cvičenia na fitloptách pre mamičky s deťmi . Naša nová webová stránka Vás už onedlho bude informovať o našich aktivitách podrobnejšie .
Ak sa rozhodnete a podporíte práve tú našu organizáciu , okrem niekoľkých minút Vás to nebude nič stáť. Tlačiva nájdete v predajni Jednota, cukrárni, v Celke príp. pošleme na mail alebo doručíme do schránky. info 0905 760 490

Jana    10 február 2011 05:35
hladame spolucestujucu do Ba,odchod zo Sološnice 6,20-príchod na Patronku 7,00
a poobede odchod z Patronky 15,45 t.č.0907898220,0904572059

Jana S    02 február 2011 12:44
klobuk dole pred vsetkymi co sa podielali na chystani-nezistne-netreba sa nechat znechutit negativnymi reakciami,vacsina ludí je urcite vdacna ze su taketo akcie a teší sa na ne !!

hanka    02 február 2011 12:35
Všetkým chorým hasičom želám skoré uzdravenie . A nedá mi nepridať jednu myšlienku: ak by ste čakali za prácu pre iných poďakovanie alebo uznanie,asi by ste dlho čakali. Ľudia to berú , že je to samozrejmosť !! Tak za tých, ktorí prišli a boli spokojní aspoň jedno malé ďakujeme.

Monika    01 február 2011 16:12
tady je to tak, keď sa tu niečo robí, nie je dobre, keď sa nerobí nič, je ešte horšie.a netreba si také reči brať k srdcu a zvlášť, od niektorých, lebo to má výmaz mozgu a vždy si nájdu dôvod niečo kritizovať a poznáme ich. Sú falošní, do tváre sa usmievajú od ucha k uchu, ale ako sa človek otočí, už v pohostinstvách ohovárajú a nielen tam.Napr. že prečo nezabíjajú aj v sobotu, tak keď chcú vidieť zabíjačku a mať výrobky(keď sa im stále málilo), nech si zabijú doma a potom uvidia, čo je za tým roboty a času... ale darmo, darmo...

lenka    01 február 2011 12:51
Na margo príspevku ,,čo mi dala zabíjačka,, si myslím, že akcia splnila svoj účel a kto si mieni naplniť mrazničku výrobkami, nech´si spraví zabíjačku sám. Všetci dobre vieme, že akcia sa robí preto, aby sa ludia stretli, niečo pojedli z klasickej zabíjačkovej ,,kuchyne,,. Vždy sa nájdu však takí, ktorým nikto nikdy nevyhovie, každopádne okomentuju všade a všetko avšak ruku k dielu nepriložia. Preto som rada, že sa táto akcia robí a dúfam že sa aj nadalej robit bude, vzhľadom k tomu, že pre niekoho je zabíjačka už vzácna a pripomenie si staré časy :-D
Dúfam, že hasičov reči ktoré vždy boli aj budú neodradia a budú pokračovať vo svojich tradíciách :p

Marta    31 január 2011 17:35
Čo mi "dala" hasičská zabíjačka
V sobotu 29.01.2011 sa v našej dedine konali "hasičské zabíjačkové trhy".Výrobky sa mali začať predávať o 10:00 hod., ale začali sme o 10 min. skôr. Pri pohľade na množstvo ľudí, ktoré stálo v rade, som si uvedomila, že určite všetkých neuspokojíme. Spomenula som si na tú všetku námahu, ktorú sme počas 3 dní pred sobotou vynaložili a už vopred som vedela, že ľudia budú nespokojní. No nečakala som, že až tak kriticky budú reagovať. Preto pár informácii pre kritikov: pred samotnou zabíjačkou sme pokrájali 750 rožkov. Očistili množstvo cibule a cesnaku, najšpajdlovali x metrov čriev. V deň zabíjačky sme začínali o 07:00 hod. a končili o 21:30! Traja mäsiari spracovali výrobky zo 6 ošípaných. Pracovalo tam asi 27 hasičov, ktorí obetovali 2 dni zo svojej dovolenky, pretože v piatok sme pokračovali. Vyrobili sme 90 ks tlačenky, okolo 1000 ks jelítok, 105 ks huspeniny. Chceli sme, aby mohlo ochutnať výrobky čo najviac ľudí, preto sme rozhodli, že budeme predávať na jednu rodinu pol tlačenky, 2 balíčky jelítok(v jednom balíčku 4 kusy)1 balíček oškvarkov, huspeninu. Pečené výrobky boli bez obmedzenia. Samozrejme, že väčšina ľudí nebola s týmto rozhodnutím spokojná, chceli kupovať viac.
Je smutné, že teraz počúvam reči, že o 10:00 hod. nebolo čo predávať, že sme predávali po jednom jelítku na rodinu, že pán z Bratislavy si nemohol kúpiť masť, že hasiči sa nabalili, že máme zato zaplatené!!!
Na záver:
Hasiči, ktorí pri zabíjačke pracovali, si za každý výrobok zaplatili. Nikto z nich nebol finančne odmenený.Odmenou pre mnohých bolo, že počas týchto dní prechladli, v horšom prípade ochoreli na chrípku.

   27 január 2011 07:00
Na stráne novín SME sú v sekcii "fotopanorámy" prekrásne zimné fotopanorámy nášho Roštúna so skalkou. Doporučujem pozrieť.

A.    13 december 2010 12:53
Vianočné trhy v Sološnici boli super . Samozrejme aj súťaž vo varení kapustnice.
Dovolím si povedať, že lepšie ako v Malackách !

MILAN    01 november 2010 08:54
Dobrý deň.
Chcem požiadať kompetentné osoby na obecnom úrade,aby v rámci bezpečnosti urobili opatrenie na odstránenie niekoľkoročnej uschnutej lipi na spodnej časti /od schodov/ cintorína.V týchto sviatočných dňoch, keď cintorín je hromadne navštevovaný a pri takom vetre aký bol som rád, že sa nič vážne nikomu nestalo. P. starostka nechodíte na cintorín? Som ale prekvapený ,že si to až doteraz nikto nevšimol a jej to nepovedal.Ona má toho UŽ veľa, lebo niekedy nedokáže ob.úrad reagovať aj na úradné zásielky! Vážený, nečakajte až sa stane niečo horšie a konajte prosím !

jojka    30 september 2010 20:03
Milý paloo chcela by sm vedeit ci by si sa ty dokazal naucit take kriky tažke a rtance :) ta Gajaranka co tam bola tak to oni tancuju tak na zabave :) viees ty si ani nevis predstavit co ta da namahy ja som mal moznost byt na ich skuse a ti poviem maju to tazkeee to si nevies ani predstavit a popritom maju ete ja ine povi nnostii tak sa prosim radsej zdrž komentaruu :)ň

palo    27 september 2010 17:08
sobtnaji krumpolovi den bol viborny všetky programy boli velmi dobre nepačili sa mi
kočky z mikulaša a ket mam pravdu povedat ani ti folkroristi .inač všetko bolo dobre pripravene
Strana 4petra    25 september 2010 20:07
dnešný krumpolový deň bol výborný. skvelý program, jedlo, zábava. ďakujeme všetkým čo sa na ňom podielali.

č.d.3O6,T.B.    12 august 2010 14:58
Dobrý deň.Mám dotaz na MÚ ohľadom miestneho rozhlasu _reproduktora pri dome 306,ohľadne umiestnenia .Je namontovaný na stľpe v záhrade pár metrov od okien domu a namierený presne do našich okien.Nakoľko sme tu na dôchodku a mávame tu často malé vnúčatá,ktoré ešte ráno a poobede spia,tak tento rozhlas priamo do okien ich doslova strháva zo spánku.Je to určite aj proti predpisom,aby tento reproduktor bol takto blízo pri oknách rodinného domu umiestnený.Verím že sa to vyrieši a umiestni sa reproduktor na iný stĺp a nikomu nie priamo pod okná.Ďakujem .
č.d.306

AP    24 jún 2010 08:44
Máš pravdu, mne. Aspoň by sa to mohlo púšťať tichšie.

OC    24 jún 2010 08:26
Asi tebe. Rozhlas treba aj niekedy opravovať. A bez tidlania sa to nedá. Ak to dokážeš môžeš sa prihlásiť a nabudúce opraviť ty.

AP    24 jún 2010 07:47
Mám otázku: Vyhlásila na dnes obec novú súťaž? Ktorému z občanov po hodine fidlania v miestnom rozhlase prvému rupnú nervy a začne ich strhávať zo stĺpov? :eek

Petra    10 jún 2010 08:51
ahojte. včera sme boli pozriet novu fontanu na namesti. deti okolo šantili, asi by sa v nej najradšej vykupali. evidentne sa im to pačilo a nielen im. pačilo sa aj nam dospelym. je to velmi pekne "osviežujuce" miesto.

Hajickova - Cmarkova    29 marec 2010 21:06
hajickova.cmarkova@seznam.cz
Dobrý deň. Rada by som sa sem prihlásila už ako Sološničianka. Chodili sme sem na výlety vlakom, kým som bývala v Blave. Teraz som mimo SR a hľadám tu aspoň chalupu, aj včera som tu bola. Už podľa kultivovaných príjemných príspevkov v tejto Návštevnej knihe vidno, že v Sološnici bývajú skvelí ľudia, tak veľmi dúfam, že tu budem zas chodiť na túry, maľovať aj trochu sochať - ak mi ktosi predáte svoju chalúpku. Teším sa na to. Eva

ET    10 marec 2010 20:27
konecne!
mamičky a tatko co ste boli dnes na zastupitelstve "INFORMOVAT" poslancov obecného zastupitelstva o malej kapacite skolky - vdaka.
najvyssi cas ich zobudit - aj ked je kriza... urcite ste po dnesku plni pochopenia a uz zhanate miesto pre svoje deticky v sukromnych skolkach... sak ich je tu plno a za super ceny...
:roll :cry

darina orsagova-mrac    05 marec 2010 07:30
dnes som sa zaregistrovala na stranku SOLOSNICE a ako prve chcem podakovat tvorcom tejto stranky. je pekna a aj ked som v BA ked si pozeram fotkya ine tak som akoby v SOLOSNICI. Mam tuto dedinku v srdci od detstva.Pre mna jeto najkrajsie miesto na zemi.ESTE RAZVELKE PODAKOVANIE TVORCOM AJ PRISPIEVATELOM. 8) ;)

terezia    22 január 2010 08:23
Opravujem predošlý príspevok.NIE SAŤ,ALE SPAŤ!!!sali sme dobré vínko počas plesu.
--------

terezia    22 január 2010 08:16
bugarova@airwave.sk
V sobotu 16.1.2010 bol v Sološnici super Poľovnícky ples.Ďakujeme poľovníkom a všetkým ,ktorý sa pričinili o výbornú organizáciu a vareniu dobrej večere a aj ten poľovnícky guláš nemal chybu!
Bola dobrá hudba,veľa tomboly a veselá spoločnosť.
Tak bolo veselo,že sa nám ani po záverečnom tanci o pol šiestej nechcelo ísť sať.
Tešíme sa i o rok,poľovníci máte 1***.!!!!!

terezia    22 január 2010 08:04
Ďakujeme organizátorom Katarínskeho teblákového bálu,hoci oneskorene,ale stále radi spomíname : Bola to super "tancovačka",super spoločnosť a výborná nálada.A nakoniec sa v tých teniskách celkom dobre tancovalo.Tešíme sa i o rok na takýto bál v teplákoch!!!!!

Edward zakowicz    11 január 2010 15:31
Pozdravujem všetkých Sološničanov zo svojej izby a po operacii. Vyprosujem milosti. Nech Boh Vás žehná. P. Edward

Marta Mikušová    02 december 2009 19:23
mikusovci@airwave.sk
Dobrý večer pán Sološ.
Pred dvomi rokmi v lete navštívil našu obec pán Sološ Leopold z Ostravy, ktorý zistil z automapy Slovenska, že naša obec existuje. Podobnosť s jeho priezviskom ho priviedla do Sološnice, jeho nadšenie bolo neskutočné. Svoju pani v tej chvíli premenoval na "pani Sološnica" a priam si adoptoval Sološnicu za vlastnú. Žiaľ, kontakt na neho som stratila, ale často na neho myslím a zvlášť na to, ako prišiel k priezvisku Sološ.
Neuveriteľná história, ak patríte k tejto rodine, možno viete, že priezvisko jeho predkom pochádzajúcim z Uralu jednoducho pridelil nejaký úradník v Brne. Podrobnosti si žiaľ už tak dobre nepamätám, možno ak vy viete niečo viac, zaujímalo by to aj ostatných Sološničanov.
Pridávam sa k nášmu administrátorovi so srdečným pozvaním do našej malebnej obce.
Na oplátku my Sološničania by sme si mohli adoptovať vás a vašich príbuzných.
Prajem vám všetko dobré.

palo    01 december 2009 18:29
dakujem obec.ur.za zverejnenie výsledkov volieb občan
Strana 5Martin Sološ    25 november 2009 22:25
martinsolos@seznam.cz
Dobrý den, docela by mě zajímalo jestli má něco společného moje příjmení s vaší vesnicí :) děkuji a zároveń pozdravujui z České republiky
Komentár Administrátora Komentár Administrátora:
Dobry den! Nevieme, ze by bola nejaka suvislost s Vasim priezviskom a nasou dedinou, pretoze sa nikde taketo priezvisko nevyskytlo. Ale ako "Solosnican" sa mozte prist pozriet na nasu malebnu dedinku.

Rawek Štefan    23 október 2009 16:57
rawecekstefanecek@seznam.cz
Dekuji za odpoved moje E-mail je rawecekstefanecek@seznam.cz :p :)

Papezova    19 október 2009 18:22
aenge@azet.sk
Odkaz pre Rawek Stefan.Nemas dokoncenu emailovu adresu,tak ti nemozem napisat.Ozvi sa!

Rawek Stefan    09 október 2009 17:55
rawecekstefanecek@
Prosim hledam rodinu Papezovou,moje maminka se jmenovala Emilie Papezova.Adresu jiz nznam

Rawek    09 október 2009 17:26
rawecekstefanecek@
Hledam rodinu Papezovou prosim

Petronella Pohanková    05 október 2009 20:43
Dovoľte mi týmto listom vysloviť veľkú vďaku Deniskovi Černému, ktorý svojím pohotovým prístupom možno zabránil nešťastiu.
Čo sa vlastne stalo?
Môj 2ročný syn sa dnes vytratil z domu a kým ho celá rodina hľadala okolo domu,v záhrade a priľahlých uličkách, on zatiaľ prišiel takmer k hlavnej ceste v našej obci. Denis išiel okolo,mohol prejsť vedľa malého chlapca bez povšimnutia, no on ho zastavil a zabránil mu ďalej pokračovať v ceste. Stačilo pár metrov a môj syn mohol vstúpiť na dosť frekventovanú cestu. Našťastie aj vďaka Denisovi všetko dobre dopadlo a Romanko teraz sladko spinká v postieľke.

Martanek    29 august 2009 11:22
M.Sekaninova@centrum.cz
Ahoj lidičkové
Sološnica je krásné městečko nebo jak to nazvat vesnička.Mám tam rodinu mí rodiče tam jezdí skoro každým rokem.Mcc se mi tam líbílo a chystám se tam jet znova.

Martanek    29 august 2009 11:22
Ahoj lidičkové
Sološnica je krásné městečko nebo jak to nazvat vesnička.Mám tam rodinu mí rodiče tam jezdí skoro každým rokem.Mcc se mi tam líbílo a chystám se tam jet znova.

XXX    02 júl 2009 19:42
No lol že sološnic má vlastnú webovú stránku hmm časi sa asi menia......... Nebol som v solke sto rokof ale určite vás prídem raz pozriet!!! :roll

za mládež..:)    31 máj 2009 19:23
úplne super, že Imro robí tie disko a akcie...zabavia sa tam aj starší aj mladší...proste patrí mu veľká vďaka a dúfam ze to bude častejšie a nenechá toho...=) zábavy a langoš party sú taktiež super...je to aj pre rodinky a starších a disko je na úrovni...hovorím za všetku okolitú mladež sme radi....:) :p ;)

Zuzana    05 máj 2009 20:09
zuzanabarnakova@centrum.sk
Ou, Marek,

ďakujem za info. dúfam že nájdem nejakú dobrú dušu, ktorá tam pôjde so mnou zablúdiť :D To vaše záhorie mi nekonečne učarovalo... Som zvedavá, ake ďalšie..prírodné krásy... tam na mňa ešte čakajú :roll

Marek    05 máj 2009 14:39
speleopp@kike.sk
Pani Zuzana, jaskyna sa nachadza na kopci Vapenna. Zo Solosnice sa tam dostanete po zelenej znacke. Tesne pod vrcholom odbocite vlavo na znacku zltu (zlta, zelena a cervena spolu pokracuju ku rozhladni). Po cca 300metroch nas uz uvidite :)
Pokial chcete vidiet celu jaskynu, je dobre si zobrat veci na prezlecenie a celovu baterku, tzv celovku aby ste mala volne ruky na rebrikoch. Pokial si chcete pozriet len vstupnu chodbu s domom (trasa cca 120m), staci Vam turisticke oblecenie a baterka do ruky...
Jaskyna bude otvorena od 9:30 do cca 15h
----
Vsetkych srdecne pozyvame.
Jaskyniari Pl. Podhradie

Zuzana    05 máj 2009 12:38
Ahojte!! Dočítala som sa tu, že 9.5. je sprístupnená jaskyňa Hevírňa. Mohli by sme mi prosim povedať, kde presne sa tato jaskyňa nachadza a od kedy do kedy je sprístupnená? Rada by som sa tam išla pozrieť. Ďakujeeeeem.

bas    03 máj 2009 16:05
heej to take ze KAM V MÁJI je super:)) take by ste mohli mat..tolko akcii aj napr v auguste:! ale inak suuper:)) :roll

starostka    27 apríl 2009 10:37
Barbora, Ty by si asi prijala informáciu, že budú diskotéky. Bude 30. 5., organizovať ju bude majiteľ Šenečku. Toto Ti však nudu nezaženie, lebo keď sa účastníci na diskotéku schádzajú o 23 - 24 hod. to je veľmi slabá náplasť na nudu a potom ostáva ešte 6 dní v týždni a čo s nimi. Dám Ti niekoľko tipov:
- športové využitie na štadióne ŠK
- turistické výlety o krásnom okolí
- návšteva knižnice
- večer posedenie pri malinovke v niektorej
reštaurácii
- kúpalisko a plaváreň v Malackách
- kino Rohožník
- relaxačné centrum Agropartner Pl. Podhradie
Nechcem povedať, že je to pre mládež vo veku, aký Ty uvádzaš dosť, ale musíš brať do úvahy, že v našej obci spoločenské akcie poriadajú organizácie niektoré aj v spolupráci s OcÚ.
Sme radi, že také organizácie máme.
Bola by som rada, keby si dala tip, aké akcie by sa mali konať. Zvážime a máme obetavých ľudí, ktorí by sa na príprave podielali.
Vylučujem Klub mládeže, lebo nemáme priestory.
Ešte sa vrátim k diskotékam. Neviem, či si bola v Sološnici na diskotéke. Že vraj majú dobrú úroveň. No keď budeš odchádzať a platí to pre všetkých účastníkov, pozri sa na dlažbu v kultúrnom dome. Čudujem sa, že sa tam niekto neprilepil ako Popoluška.
Strana 6barbora    25 apríl 2009 16:38
heej vazne je tu dost nuda.. my tu mame chatu no v soloskee.. a ked som tam dva mesiace cez leto tak..hrozne fakt:D mate tam v soloske aj take ze mládez??? taky ludia od 15 nejak?:D najde sa?

občan    20 apríl 2009 12:01
chcem reagovať na príspevok, od slc. ! Prečo píšeš napravíte!!!! Myslím si že s takou myšlienkou môžeš prísť aj Ty za pani starostkou, že máš zaujem niečo urobiť, a nemusíš sa spoliehať na iných, čo povieš? !!! Každý ma šancu, si myslim. Tak prilož ruku k dielu, a uvidime aj my ostatný 8) . potom sa pridame, či prideme sa zabaviť. :grin

sLc    31 marec 2009 14:05
;) heh je to tu wetko ok.....az na to ze fakt je tu dakedy strasnááá nuda .....maly bi sa tu robit wiacej zabawy teda napr.dikoteka,aa tak a nie len pre starsie rocniki ale aj pre mladsich a thak...dakujem....dufam ze to naprawite :)

S_l_c    31 marec 2009 14:00
Wsetko je Ok... len je strasna chyba ze tu nikdy nie je ziadna zabawa ...W kazdej dedine kazdy wíkend je nejaqa zabawa len tu nie to je hroznéé!!!! Malo by sa to zmenit... :upset

starostka    04 marec 2009 10:52
Reagujem na Alenu :
Neviem, ktorú cestu mala pani Alena na mysli.
Výtlky na miestnych komunikáciách bude opravovať
Obec, ale až bude teplejšie. Je síce technológia na opravu asfaltových ciest aj za studena, teda v súčasnom období, ale to naozaj nevydrží dlhšie ako ten mesiac, ktorý uvádza. Čo sa týka komunikácií, kadiaľ je kopaná kanalizácia, tak tie sa budú dávať do pôvodného stavu v mesiaci máj 2009.
Ak pani Alena myslela hlavnú "štátnu" cestu, tak tú budú opravovať Regionálne cesty. Podľa prísľubu vedúceho tiež, až sa oteplí.
Čo sa týka náhrady, ak jej kameń rozbije okno a dokáže sa, že to bolo zapríčinené zlým technickým stavom, tak pravdepodobne škodu bude musieť uhradiť vlastník komunikácie.

alena    03 marec 2009 15:41
chcem sa spýtať pani starostky ,kedy bude niečo robiť s dierami na ceste, kamene mi prskajú do okien a neviem kto mi zaplatí okno ak mi ho rozbyju tie kamene. Tie jamu sú hrozné a nič sa nedeje vždy to len trocha zalejú a za mesiac je tam jama znova.

jano fajkos    01 marec 2009 21:17
zdravim vsetkych jaskyniarov,nech sa dary :p

Erika    12 február 2009 12:01
Ta adresa na jaskyniarov v Plaveckom Podhradi je: www.kike.sk/speleopp

Marek    02 február 2009 11:11
@Maria

reagujem na:
Mám otázku na jaskyniarov.
Išla som na vychádzku v mrazivom počasí a z diery pri ceste ako sa ide do "Hoštúnka" sa parilo. Je tam kopané, robili ste prieskum. Ako to vyzerá. Je tam nejaké prepojenie s Roštúnskou priepasťou? Budete v tejto časti s prieskumom pokračovať ?

Boli by sme velmi radi, keby tato diera bola prepojna s Rostunskou priepastou. Pravdepobne by sme tak mali najdlhsiu a najhlbsiu jaskynu v Malych Karpatoch. Tato jaskyna sa vola Hajduskova (Gajduskova). S prieskumom budeme urcite pokracovat.
Viac sa o jaskni mozete docitat na nasich novych strankach: www.kike.sk/spelepp

teodor    23 január 2009 09:11
akoze krasna dedinka...nic nechyba..akurat to,ze mladez sa nema kde zabavit..jedine v pohostinstve...starostka nic nedovoli...ziadnu disco,ani nechce prenajat priestory KD na malinke oslavy...pokial neni oslava vylucne rodinna,nemate sancu...toto ma dost mrzi...a je to hanba,ked si clovek musi zapozicat priestor vo vedlajsej dedine v KD....tam nemaju ziaden problem...

miro    18 január 2009 09:10
pohodak0466@
Som veľmi milo prekvapený s vašou web stránkou, čo mi tu však chýba sú fotografie z vášho kostola nakoľko som počul že je najkrajší vo vašom okolí. Veľká škoda že ho cez net neprezentujete širokej verejnosti. Určite by vám to prinieslo aj nejaké finančné prostriedky na udržovanie tejto pamiatky. S pozdravom Miro.
pohodak0466@azet.sk

Mária    09 január 2009 16:06
Mám otázku na jaskyniarov.
Išla som na vychádzku v mrazivom počasí a z diery pri ceste ako sa ide do "Hoštúnka" sa parilo. Je tam kopané, robili ste prieskum. Ako to vyzerá. Je tam nejaké prepojenie s Roštúnskou priepasťou? Budete v tejto časti s prieskumom pokračovať ?

janvanek    01 január 2009 09:53
Šťastný nový rok 2009 všetkým Sološničanom praje - J.Vanek BN Pozdravujem všetkých spolužiakov. Ahojte!!! :grin

Filip    27 december 2008 22:41
Veľmi pekná obec, odporúčam navštíviť ;) . Bol som na návšteve, chýbala síce čerpacia stanica ale ako som sa dozvedel už je tam kde má byť :) . A Magdush ďakujem za pohostinnosť, ja sa raz vrátim :grin .

Erika    18 december 2008 09:09
Dobry den.
10.1.2009 je vyvoz vsetkych smetnych nadob - teda aj smetnych nadob, ktore maju letny vyvoz. Na Obecnom urade uz mame harmonogram vyvozov, ak mate zaujem, mozete si ho vyzdvihnut. S pozdravom Erika
Strana 7JUDr,Ján Minárik    17 december 2008 08:49
jan.minarik@airwave.sk
Pani starostka, dosial som nedostal odopoveď ako to bude s vývozom odpadu v januári 2009 pre nás,ktorí máme zaplatený vývoz každé dva mesiaca.Mal by byť v januári 2009 ale nemáme tam uvedený termín. Ďakujem.

anonym    16 november 2008 09:29
som spokojna so sluzbami v našej obci no velmi tu chyba lekáren. je neprakticke s malými detmi cestovat do vedľajšej obce.

Petra Pohankova    18 september 2008 19:39
aj my gratulujeme Eliške, ze si "dobehla" pre super 1.miesto. je radost čitat taketo spravy. Pohankovci :roll

Alojz Vanek    03 september 2008 18:15
avanek@r8.roburnet.sk
Aj mne sa web stránka o Sološnici veľmi páči. Je obsažná a prehľadná. I keď bývam v Bratislave, často chodím "domov" do Sološnice. Vďaka tejto stránke mám prehľad o dianí v dedine. Ešte raz, vďaka jej tvorcovi (pokiaľ viem, je to p. Blažíček)

starostka    21 august 2008 09:58
Pán. JuDr. Minárik, ospravedlňujeme sa, uviedli sme nesprávnu tabuľku, ktorá bola ešte následne upravovaná.Administrátorovi sme zaslali novú na uverejnenie. Vývoz všetkých smetných nádob bude najbližšie 22. 8. 2008.

JUDr.Ján Minárik    17 august 2008 09:41
jan.minarik@airwave.sk
Chcem sa opýtať pracovníkov OÚ ako to bude s vývozom odpadkov,ktorí to majú zaplatené každé dva mesiace.Podľa harmonogŕamu je posledný vývoz 31.10.2008. Termíny sú do 10.januára 2009 ale ani v tomto termíne nie sme zahrnutí.Dvojmesačné termíny sa nedodržujú.Prosím o vysvetlenie.Ďakujem.

Minárik    14 august 2008 08:39
jan.minarik@airwave.sk
Som veľmi prekvapený novou stránkou obce na internete.Je veľmi pekná,zrozumiteľná ,informačná a myslím dokonale orientačnáTeda srdečná vďaka "stvoriteľovi " tejto stránky.Ďakujem.Minárik :roll

webmaster    24 júl 2008 14:21
Teším sa na vaše príspevky :)