RSS Mapa webu
Obec Sološnica
ObecSološnica

Upozornenie pre občanov o skladovaní materiálu na verejnom priestore.

Upozornenie pre občanov o skladovaní dreva, štrku a iného materiálu na chodníkoch a verejných priestoroch

Vážení občania,

každý z nás sa snaží mať na svojom dvore poriadok a udržiavať si ho. Iste by sa nám nepáčilo, ak by nám na  súkromný dvor  sused priviezol štrk a postupne si ho odvážal na vlastný pozemok.

Tak ako má každý z nás svoj dvor, tak má obec verejné priestory. Áno, tie slúžia všetkým. Ide o ochodníky, cesty, trávanté pozemky, školu, škôlku, cintorín...Omylom si to však niektorí ľudia vysvetľujú tak, že  verejné priestory slúžia všetkým, tak si  tam môžu skladovať drevo, štrk, stavebný materiál a podobne. Taktiež tam vykonávajú rezanie, pílenie a podobne, len aby si nenarobili neporiadok na vlastnom dvore. To, že tým znečisťujú spoločný obecný majetok, ich až tak netrápi.

Apelujem na všetkých, aby sa takého konania zdržali a neobmedzovali takýmto správaním ostatných občanov. Zložiť si drevo na 1-2 dni pred dom, to je pochopiteľné, ale mať stavebný materiál  uložený pred domom niekoľko mesiacov, alebo rezať drevo na ulici, to je už veru drzé.

Verím, že len spoločným úsilým si vieme  udržať verejné priestory čisté a preto ďakujem rodinám, ktoré sa starajú aj o verejné priestory.

Dátum vloženia: 6. 6. 2022 8:55
Dátum poslednej aktualizácie: 6. 6. 2022 9:18